انواع پرایوسی کوین ها

Dash Vs Zcash
مطالب آموزشی

انواع پرایوسی کوین ها

معرفی و مقایسه بهترین پرایوسی کوین ها یا کوین های حریم خصوصی به همراه کاربرد آن ها

DASH

Dash یک ارز دیجیتال (پرایوسی) است که در سال 2014 به عنوان یک فورک بیت کوین شروع به کار کرد. کوین پیشگام حریم خصوصی پس از آن XCoin نامیده شد ، بعداً به DarkCoin و سپس در نهایت Dash تغییر یافت. Dash شامل ویژگی های (پرایوسی) بودن مانند PrivateSend است که از استراتژی CoinJoin برای پوشاندن ورودی های تراکنش واقعی استفاده می کند.

گروه اصلی Dash (DCG) ، توضیح می دهد که Dash بر قابلیت استفاده و حفاظت از کاربران تمرکز می کند. فورک بیت کوین بودن به این معنی است که Dash مستقل نیست. علاوه بر این ، رایان تیلور ، مدیرعامل DashPay ، فکر می کند که Dash یک کوین کاملا پرایوسی نیست. به عنوان یک فورک بیت کوین ، جزئیات معاملات آن مانند موجودی کیف پول و آدرس ها در بلاک چین به صورت عمومی در دسترس است ، مگر اینکه کاربر از گزینه PrivateSend استفاده کند.

دش VS بیت کوین

تفاوت اصلی بین Dash و Bitcoin در الگوریتم های اجماع آنها نهفته است. به عنوان مثال ، در حالی که هر دو با استفاده از اثبات کار (PoW) اجرا می شوند ، Dash دارای یک لایه اضافی است که میزبان گرامرهایی است که با مکانیزم اثبات سهام (PoS) کار می کنند. در نتیجه ، Dash ممکن است به دلیل سرعت بیشتر معاملات و هزینه های پایین تراکنش ، از نظر سهولت استفاده ، بهترین کوین حفظ حریم خصوصی باشد. قابل ذکر است که Dash از ویژگی InstantSend استفاده می کند ، که مکانیزمی مناسب است که تراکنش های آنی را امکان پذیر می کند.

بیت کوین در مقایسه با Dash به عنوان یک ارز دیجیتال (پرایوسی) از نظر حریم خصوصی سطح پایین است ، در حالی که دش به صراحت به کاربران خود اجازه می دهد تا انتخاب کنند که آیا تراکنش های خود را برای بررسی عمومی باز کنند یا نه.

دش VS مونرو

اگرچه هر دو ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) دارای ویژگی های حریم خصوصی هستند ، اما تفاوت های اساسی در طراحی آنها به عنوان کوین های حریم خصوصی وجود دارد. Dash از سیستم دو لایه ای استفاده می کند که PoW را با PoS ادغام می کند. علاوه بر این ، ویژگی (پرایوسی) بودن آن از طریق تابع PrivateSend اختیاری است.
از سوی دیگر ، معاملات در شبکه Monero مستقل، بومی و (پرایوسی) هستند. توجه داشته باشید که Dash از CoinJoin استفاده می کند در حالی که Monero مجموعه ای از استراتژی های افزایش حریم خصوصی ، از جمله امضای حلقه ، RingCT و غیره را به کار می گیرد ، و این امر نسبت به Dash غیرقابل ردیابی است.
Monero در مورد حریم خصوصی حرف اول را می زند ، اما استفاده از DASH بسیار سریعتر و ارزان تر از XRM است.

Dash Vs Zcash

Dash از الگوریتم هش X11 استفاده می کند در حالی که Zcash از مکانیزم zk-SNARKs و الگوریتم Equihash استفاده می کند. آنها شباهت هایی با یکدیگر دارند که شامل فورک های بیت کوین ، محدودیت اندازه بلوک 2 مگابایت و زمان تأیید بلوک 2.5 دقیقه است.

وقتی صحبت از حریم خصوصی به میان می آید ، Zcash بر Dash غلبه می کند زیرا معاملات Dash را می توان در صورت دسترسی به masternode مشاهده کرد.

Dash Vs Zcash
Dash Vs Zcash

مونرو

بسیاری از افراد مونرو (XMR) را بهترین ارز دیجیتال (پرایوسی) در بازار می دانند زیرا از مجموعه ای قدرتمند از ویژگی های خصوصی مانند RingCT ، آدرس های مخفی کاری و امضای Ring برای نهایت (پرایوسی) ماندن استفاده می کند.

در واقع ، حریم خصوصی مونرو آنقدر استثنایی است که سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) مجبور شد برای هر کسی که بتواند فناوری (پرایوسی) بودن آن را بشکند ، مبلغی معادل 625 هزار دلار جایزه تعیین کند. با این حال ، یک کارمند Chainalysis ادعا کرده است که “Monero هوشمند است و اختراع شده است” ، اما بی عیب و نقص نیست.

مونرو در مقابل بیت کوین

این دو جدا از اینکه بر اساس الگوریتم اجماع PoW کار می کنند ، تفاوت های زیادی با هم دارند زیرا بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال مستعار است در حالی که Monero یکی از خصوصی ترین کوین های دیجیتال موجود است.
در زمینه استخراج ، بیت کوین عمدتا به ASIC (مدارهای مجتمع خاص برنامه) نیاز دارد در حالی که در ماینینگ Monero ، ASIC ها کارایی ندارند. علاوه بر این ، BTC از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند ، در حالی که پروتکل کوین حریم خصوصی یعنی XMR از RandomX استفاده می کند.
همچنین شبکه بیت کوین دارای مکس ساپلای ثابت است ، در حالی که Monero دارای مکس ساپلای انعطاف پذیر است ، که برای افزایش گاه به گاه حجم معاملات بهترین است. با وجود همه این موارد ، خلافکارها و مجرمین همچنان BTC را بر XMR ترجیح می دهند ، زیرا بیت کوین راحت تر مبادله می شود و رمپ های دیجیتال به فیات بیشتری را ارائه می دهد.

ZCASH

Zcash که در سال 2016 راه اندازی شد ، یکی دیگر از کوین های برتر حفظ حریم خصوصی است که دارای ریشه مشابه Dash است ، که یک انشعاب از بیت کوین است. این ارز دیجیتال (پرایوسی) که توسط شرکت Electric Coin هدایت می شود ، از مکانیزم PoW پر انرژی برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند.

Zcash همچنین گزینه ایی برای مخفی کردن معاملات از طریق مکانیزم های حریم خصوصی و غیرقابل ردیابی به نام تراکنش های محافظ و zk-SNARKS ارائه می دهد.

Zcash VS Monero

در مرحله اول ، Zcash از ویژگی zk-SNARKs استفاده می کند ، در حالی که Monero آدرس های مخفی کاری ، معاملات را ترکیب می کند. Zcash حریم خصوصی اختیاری دارد، در حالی که هرگونه معامله انجام شده در Monero به طور پیش فرض (پرایوسی) است.

در Zcash ، کاربران از انعطاف پذیری در انتخاب معاملاتی که می خواهند انجام دهند و کدام معامله در معرض دید عموم قرار می دهند ، بهره می برند، از سوی دیگر توسعه دهندگان Monero معتقدند که اختیاری بودن حریم خصوصی مجموعه (پرایوسی) بودن شبکه خصوصی را تضعیف می کند.

Zcash در مقابل بیت کوین

Zcash کلون بیت کوین است اما دارای ویژگی های اضافی مانند حریم خصوصی اختیاری است. تفاوت دیگر بین Zcash و Bitcoin در توزیع پاداش های استخراج است.به عنوان مثال ، در حالی که استخراج کنندگان بیت کوین همه پاداش ها را برای خود دریافت می کنند ، Zcash رویکرد متفاوتی را دارد، برای توضیح ، 10 درصد از پاداش های استخراج برای شرکت استفاده می شد و بین سهامداران این شرکت تقسیم می شد ، که به منظور تأمین هزینه توسعه های آینده است. با این حال بدنبال هاوینگ نوامبر 2020 “پاداش بنیانگذاران” حذف شد. در حال حاضر ، ماینرها 80 درصد از پاداش های بلاک را دریافت می کنند ، و 20 درصد باقیمانده به صندوق های کمک های مالی اصلی جدید ، ECC و بنیاد Zcash تعلق می گیرد.

Beam

Beam یک ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) خصوصی و (پرایوسی) است که از بلاک چین (پرایوسی) به نام Mimblewimble استفاده می کند. جدای از حریم خصوصی ، این فناوری مقیاس پذیری پروتکل های PoW را با ارائه راه حل های جدید انجام می دهد که سرعت پردازش را بالاتر و همچنین تأیید و همگام سازی آسان تر می کند.

Beam همچنین تراکنش های غیرقابل ردیابی را از طریق آدرس های غیر قابل شناسایی ارائه می دهد. Beam همچنین ترافیک شبکه خود را با استفاده از مکانیسمی به نام Dandelion پنهان می کند.

Grin

Grin که در ژانویه 2019 راه اندازی شد،دارای بلاک چین Mimblewimble مشابه Beam است ، در میان برترین کوین های حریم خصوصی مقاوم در برابر سانسور و مقیاس پذیر قرار دارد. گرین با مستقل بودن از بنیانگذار (پرایوسی) خود را متمایز می کند. به این ترتیب ، پاداشهای توسعه دهندگان عمدتا از کمک های مالی است.
قابل ذکر است که این پلتفرم یک قانون هیجان انگیز و البته بحث برانگیز در مورد استخراج دارد. ماینرها از نرخ پاداش یکسانی به طور نامحدود دریافت می کنند ، این بدان معناست که ماینری که در دسامبر 2030 به شبکه ملحق می شود ، به ازای هر بلوک به همان میزان پاداش دریافت می کند که اولین ماینر در ژانویه 2019 دریافت می کند.

این شبکه از یک استاندارد معامله ثابت به نام Slatepack برای افزایش تجربه توسعه دهندگان و کاربران و حفظ حریم خصوصی ، امنیت ، سازگاری و بهبود مدیریت فایل استفاده می کند.

PIVX

PIVX-که مخفف معاملات تأیید شده فوری محافظت شده است-در ژانویه 2016 به عنوان یک بلاک چین اثبات کار راه اندازی شد ، اما بعداً از آگوست 2016 به بعد به مکانیزم اجماع اثبات سهام تبدیل شد. PIVX یک ارز دیجیتال (پرایوسی) است که تمرکز اصلی آن محافظت از داده های کاربر است.

پروتکل جدید حفظ حریم خصوصی آنها ، که در سال 2020 اجرا شد ، یک پروتکل حفاظت از داده های مالی به نام SHIELD است-اولین پروتکل نهال zk-SNARKs که سازگار با محیط زیست است پروتکل نهال zk-SNARKs توسط شرکت Electric Coin ایجاد شده است که در پشت Zcash قرار دارد. SHIELD حفاظت کامل از معاملات و (پرایوسی) ماندن فرستنده و گیرنده را فراهم می کند.
منبع کوین ها ، تعداد کوین های ارسال شده و آدرس های مربوط می تواند کاملاً (پرایوسی) نگه داشته شود.
مزایای دیگر این ارز عبارتند از: اثبات سبک به اندازه 144 بایت. سرعت تراکنش سریع نیم ثانیه برای تأیید ؛کاربرپسندی و سادگی معامله.
چهار نوع معامله وجود دارد که کاربران می توانند در اکوسیستم PIVX انتخاب کنند: شفاف ، محافظ (شفاف به محافظ) ، محافظ کم (محافظ به شفاف) و سپر.

PIVX یک پروژه بلاک چین غیر متمرکز و اوپن سورس است که توسط یک جامعه-یک سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) مدیریت ، توسعه و اداره می شود

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
فیلدهای دلخواه برای نمایش را انتخاب کنید. سایر فیلدها مخفی می شود. برای ترتیب دلخواه فیلدها را به محل دلخواه بکشید و رها کنید.
 • عكس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • فیلدهای سفارشی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه